W jaki sposób przedsiębiorcy obchodzą problemy z BIK?

Obecnie system bankowy sprawdza się wszędzie pierwszorzędnie. Jest tymczasem drobna nisza czy raczej słabość którą uzupełniły prywatne przedsiębiorstwa, nazywane nawet parabankami - chodzi o wierzytelności bez kontroli osoby starającej się o kredyt. Mimo iż są one łączone przeważnie z drobnymi pożyczkami od ręki - odgrywają też istotną rolę dla osób zamożnych majacych inne długi. Zapewniają one zdobycie znacznego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być mienie nieruchome, auto, akcje czy inny majątek - bez zbytecznej weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej.

Co prawda wierzytelności tego rodzaju - bez względu od wybranej opcji czy firmy w której staramy się o kredyt - są dosyć kosztowne. Jednak biznesmeni liczą się z tym, wierząc że wyłącznie poprawny i nieustający obieg pieniądza jest w stanie zagwarantować im nieustanny rozwój i przychód. Na dokładną wartość zaciągniętej wierzytelności - oznacza to kwotę oraz oprocentowanie - komponuje się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego (24 %), wyznaczana odgórnie - ale to nie wszystko. Każdy kredyt jest szczególnie zabezpieczany, choć samo ubezpieczenie uwarunkowane jest od wielkości wierzytelności. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje prowizje w stosunku od ustalonej umowy.

Podmiot który ma zgodne konto w Biurze Informacji Kredytowej oraz darzący banki poważaniem w żadnym wypadku nie zgodziłyby się na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową oferowaną przez swój bank. W wypadku kredytów pozabankowych warunki także wprawdzie są zrozumiałe - jednakże sporo mniej atrakcyjne i pożądane. Lecz mnóstwo ludzi korzysta z tego wyjścia - posiadając inne długi i dłuższą lub krótszą historię w BIK. Wiedzą po prostu jak błyskotliwie posługiwać się tą opcją.