Co ma wpływ na naszą zdolność kredytową?

Dziś wiele ludzi ubiega się o kredyt - system bankowy uzależnił od siebie mnóstwo ludzi. Mówi się że banki dość życzliwie udzielają pożyczek, aczkolwiek należy to uściślić. Nie każdy przecież jest w stanie otrzymać przyzwolenie od banku w formie zdolności kredytowej. To naturalnie banki badają gruntownie swoich przyszłych lub niedoszłych wierzycieli. Co jednak wpływa na pozytywną decyzję?

Co jest decydującym argumentem dla większości banków w chwili gdy klient przedkłada wniosek kredytowy? W pierwszej kolejności kluczowe są stałe wpływy, w następnej kolejności liczą się także jego zobowiązania. Bank chce być utwierdzony że interesanta oprócz rat kredytowych stać także na pospolite codzienne utrzymanie. Być może to wydać się wprost śmieszne ale na to czy bank udzieli nam pożyczki mogą wpłynąć takie czynniki jak posiadanie osobistego samochodu, potomstwo, koszt zastawianej hipoteki w wypadku kredytu pod hipotekę bądź nawet dysponowanie kartami płatniczymi.

W większości wypadków banki wypłacają drobne pożyczki gotówkowe, chociaż już odeszły od formy kredytów za okazaniem dokumentu osobistego. Natomiast pojedynczym kolejnym dokumentem jaki powinniśmy przedstawić jest zaświadczenie o zarobkach. Bank w którym założyliśmy rachunek rozliczeniowy i w którym staramy się o małą pożyczkę, przeanalizuje naszą historię i o ile całość będzie w porządku - bezproblemowo wypłaci kapitał.

Całkowicie inaczej przedstawia się kwestia w sytuacji poważnych kredytów. Te udzielane są na długi okres - na ogół w przybliżeniu 25 do 30 lat i między innymi z tej przyczyny główną rolę może odgrywać nawet wiek kredytobiorcy. W przypadku kredytów hipotecznych brana jest pod uwagę wartość zastawianej posesji, saldo finansowe interesanta i zwłaszcza jego porządne konto w Biurze Informacji Kredytowej. Jak najbardziej każdy bank oferuje odmienne warunki, dlatego trzeba zapoznać się z każdą ofertą.